Jezelf wegcijferen: geen ruimte meer voor jou
Is het jou wel eens overkomen? Of gebeurd? Dat je ruimte maakt voor een ander en daardoor jezelf wegcijfert? Of dat je iemand ruimte geeft om bijvoorbeeld boosheid te uiten en dat je dan zelf vertrekt of uittuned?
Voor mij is het ‘uitchecken’ een beweging die ik vaak heb gemaakt en soms nog maak. Hiermee cijfer ik mezelf weg om de ander ruimte te geven. Nu ben ik me er gelukkig bewust van, zodat ik dit patroon kon doorbreken. Het patroon van de ander ruimte geven door zelf weg te gaan. Ik ging soms zo ver weg zodat ik mij zelf – veelal onbewust – volledig wegcijferde. Ik vertrok en was niet meer in verbinding.
Mijn beslissing in zo’n moment kwam vaak voort uit de gedachte dat ik niets voor de ander kon doen of de ander mij niet (meer) nodig had.
Ik ging weg om de ander ruimte te geven om te zijn. Om zichzelf te zijn.
Het is een prachtige kwaliteit om de ander ruimte te geven, maar niet als je daarmee je eigen ruimte opoffert. Zo geef ik veel ruimte aan de emoties van anderen en vergeet ik de ruimte voor mijn eigen emoties te nemen. Op mijn emoties heb ik soms nog een oordeel. Iets in de trend van: niet zeuren, niet zeiken of niet ontevreden zijn.
Harmonie is belangrijk voor me.
Zo belangrijk dat ik mezelf niet voluit laat zien of horen voor de goede vrede. Oneerlijk voor de ander en oneerlijk voor mezelf.
De gegeven 1,5 meter ruimte
Met het bezoek van Corona leven we nu in een 1,5 meter afstand maatschappij. Ik heb daardoor geleerd de ruimte wel in te nemen. Ook als ik afstand neem. De ander en mezelf gun en geef ik 1,5 meter ruimte. Wat een ademruimte geeft dat ook. Als ik er nu voor kies de ander ruimte te geven door afstand te nemen of weg te gaan, neem ik mijn eigen ruimte mee waardoor ik aanwezig blijf. Hoe mooi om ook op afstand verbonden te zijn. Zo geef ik alles wat er is de ruimte zodat alles er mag zijn: zichtbaar, hoorbaar en voelbaar. Wat een vrijheid. En wat spannend ook!
Deepak Chopra zegt het zo mooi:
Wanneer je werkelijk in harmonie bent met je lichaam, wordt het een vertrouwde leraar en gids.
Herken jij dit ook?
Je schikt in of past je aan om ruzies uit de weg te gaan. Je vindt het:
- spannend om je emoties te laten zien of horen
- belangrijk dat anderen het naar hun zin hebben
- fijn voor anderen te zorgen en plaatst jezelf op de laatste plaats
- betekenisvol wat anderen ervan vinden en verlangt naar goedkeuring
Zo geef je de ander ruimte zonder jezelf weg te cijferen
Stap 1 – creëer eerst je eigen ruimte door de volgende Do-In Yoga serie te beoefenen:
Bewust ademen.
Een bewuste ademhaling brengt je bij jezelf. Merk je ademhaling op zonder oordeel of waarde. Blijf met aandacht ademen totdat je de ademhaling in je buik waarneemt. Misschien wel heel subtiel.
Doe de Masunaga Metaalstrekking
Hierbij gaan de long- en dikke darm meridianen stromen. Word je tijdens deze strekking bewust van de ruimte in je borstkast en longen. Zo doe je het:
Sta ontspannen rechtop. Terwijl je inademt haak je de duimen achter je rug in elkaar en strek de armen uit richting de aarde. Adem uit en buig voorover, strek de armen van je weg naar achter en omhoog. Adem 9* door.
Maak ook ruimte in de flanken
Strek je armen naar boven en pak met je ene hand de andere pols vast en trek de arm die je vasthebt diagonaal naar boven zodat je ruimte voelt aan de zijkant van je lichaam en onder je oksel. Strek en rek daarna de andere kant.
Doe de Masunaga Vuurstrekking
Laat via deze oefening de meridianen van je drievoudige verwarmer en hartbeschermer gaan stromen. Ervaar daarbij de ruimte in je lichaam en de ruimte om je heen. Zo doe je het:
Kom zitten in kleermaker zit. Adem in en cirkel de armen zijwaarts omhoog. Kruis de armen boven je hoofd en adem uit terwijl je voorover buigt. De handen komen gekruist op de knieën. Adem 9* door.
Stap 2 – verbind je vanuit je eigen gecreëerde ruimte met de ander
In gedachten een lemniscaat te visualiseren waarbij de ander in het centrum van het ene oog is en jij in het centrum van het andere oog blijft. De energie kan nu vrijelijk in de stroom van het lemniscaat stromen waardoor de verbinding tussen jou en de ander in stand blijft. Jij en de ander ervaren nu jullie eigen ruimte.
Stap 3 – open je hart
Je hart heeft geen oordeel en hoeft niets te fixen of veranderen. Je hart is immers al heel. Zet je hart aan en dank je zelf voor de ruimte die je jezelf en de ander hebt gegeven zonder uit de verbinding te gaan.
Benieuwd hoe jij anderen hiermee kunt helpen?
Anderen helpen zonder jezelf weg te cijferen?
Bekijk of de opleiding iets is voor jou.
Of vraag hier de gratis de studiegids aan voor de Do-In Yoga opleiding.